Dom Parterowy !

Jeśli zamierzasz stać się posiadaczem jednorodzinnego domu, siedliska mieszkalnego to na pewno zadajesz sobie mnóstwo pytań, oraz posiadasz dylematy z którymi chciałbyś się uporać. Wiec jaki dom postawić ?, odpowiedz na to pytanie wcale nie musi być trudna, ale na pewno nie jest też taka prosta. Jest przeolbrzymia ilość kwestii które trzeba rozważyć, teoretycznie można stwierdzić, ze koszty budowy są najłatwiejsze do obliczenia. W końcu dom który zamierzasz postawić, to zapuszczenie korzeni, to miejsce w którym będziesz zakładać rodzinę,  gdzie będziesz musiał czuć się dobrze. Dom musi być oaza twojego spokoju, to miejsce w którym twoje dziecko będzie stawiało pierwsze kroki, a przede wszystkim prawdopodobnie tutaj spędzisz resztę swojego życia. Wiec zadbaj o to aby był komfortowy i jedyny w swoim rodzaju, nie trzeba milinów i bóg wie jakich pieniędzy, w końcu marzenia się spełniają . Każdy prędzej czy później musi stawić czoło swoim marzeniom, przychodzi nam spotkać się z twarda rzeczywistością.. A jeśli kiedy kolwiek miałeś do czynienia z remontem mieszkania, czy domu i to Cię wykańczało i przeraziło polecam, Joge.

Budowa domu choćby domku parterowego to spore wyzwanie, dla niektórych z nas to sporo wyrzeczeń które będziemy musieli ponieść ale na pewno warto bez dwóch zdań. Musimy pamiętać ze wybierając dom jaki chcemy postawić zależy od kilku czynników miedzy innymi od uwarunkowania z miejscowego planu zabudowy, od naszej działki budowlanej która chcemy kupić , albo już posiadamy.

 

Przyszli posiadacze jednorodzinnych domów mieszkalnych dość często stawiają pytanie czy lepiej zbudować dom parterowy czy może z użytkowym poddaszem lub piętrowy. Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Trzeba rozważyć mnóstwo kwestii, z których koszty budowy wydają się być stosunkowo najłatwiejsze do obliczenia. Każdy człowiek właściwie już od dzieciństwa nosi w sobie marzenie o domu, którego wyobrażenie kształtowane jest przez rozmaite czynniki. Dom, w którym się wychowujemy, książki, najpierw te czytane przez rodziców czy dziadków, potem te po które sięgamy sami, oglądane filmy, wysłuchane opowieści, podróże – każda z tych rzeczy ma wpływ na nasze marzenia. I kiedy nadchodzi czas skonfrontowania ich z rzeczywistością nie zawsze wystarcza nam rozsądku i wyobraźni, aby gotowy dom – ucieleśnienie tych marzeń spełniło nasze oczekiwania, potrzeby i aby mieszkanie w takim domu było wygodne i przyjemne dla wszystkich domowników. Wybór rodzaju domu zależeć będzie od szeregu czynników zewnętrznych: takich jak uwarunkowania wynikające z miejscowych planów zabudowy, wielkość i kształt działki, którą dysponujemy, usytuowanie działki względem stron świata, panujące na niej warunki gruntowe i wodne, istniejąca roślinność, a nawet charakter okolicznej zabudowy. czynniki. Dom, w którym się wychowujemy, książki, najpierw te czytane przez rodziców czy dziadków, potem te po które sięgamy sami, oglądane filmy, wysłuchane opowieści, podróże – każda z tych rzeczy ma wpływ na nasze marzenia. I kiedy nadchodzi czas skonfrontowania ich z rzeczywistością nie zawsze wystarcza nam rozsądku i wyobraźni, aby gotowy dom – ucieleśnienie tych marzeń

Działka rolna, budowlana: nasza działka jeśli znajdziemy działkę która jest rolna, nie powinno być raczej problemu z odrolnieniem działki i przekształceniem na dzialke budowlana, ale kupując jaki kolwiek teren pod budowę, musimy pamiętać a jeśli się da, to podpytać sąsiadów ludzi z okolicy albo sprawdzić, czy dana pora działka nie jest podmokła często bywa tak ze ludzie kupuja tereny które sa strasznie mokre, i często zalewają, z taka działka będziemy mieli tylko masę kłopotów a w końcu nasz dom parterowy musi być stabilny !